top of page

Cellofest Ljubljana 2024

Med 18. in 25. oktobrom 2024 je v Ljubljani potekal že peti festival CELLOFEST LJUBLJANA, praznik violončelistov in violončela. Gre za tematski glasbeni festival, ki se posveča violončelu in ki ga sestavljata dva dela: cikel koncertov ter delavnice in seminarji z vrhunskimi domačimi in tujimi pedagogi. Letošnji Cellofest je vključeval sedem koncertov na izbranih lokacijah, dva mojstrska tečaja s priznanima tujima profesorjema violončela ter tridnevno delavnico za 100 najmlajših violončelistov iz vse Slovenije. Cellofest je znova predstavil violončelo v številnih različicah: kot solistični inštrument, kot solistični inštrument z orkestrom in klavirjem, kot vsestranski inštrument v zabavni glasbi ter kot ansambelski inštrument. Na dveh koncertih smo lahko prisluhnili tudi celotnemu opusu Ludwiga van Beethovna za klavir in violončelo. Na festivalu so nastopili vrhunski domači in tuji violončelisti: madžarski violončelist István Várdai, prejemnik najprestižnejših lovorik, kot so tekmovanje ARD v Münchnu, tekmovanje Čajkovski ali  glasbeno tekmovanje v Ženevi, japonsko-nemški violončelist Danjulo Ishizaka, prav tako zmagovalec tekmovanja ARD v Münchnu in eden zadnjih Rostropovičevih učencev, nekonvencionalna violončelistka Marie Spaemann, ki občinstvo navdušuje s svojo različico kantavtorstva, v kateri hkrati poje in igra na violončelo, Kvartet violončelov Cédez, ki ga sestavljajo štirje izjemno uspešni slovenski violončelisti mlajše generacije, prejemniki najvišjih nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih Ema Krečič, Zala Vidic, Izak Hudnik in Nejc Rupnik, izstopajoči slovenski solisti na violončelu Gal Faganel, Tamara Gombač, Maruša Bogataj Turjak, Alja Mandič Faganel, Sebastian Bertoncelj in seveda tudi umetniška vodja Cellofesta Karmen Pečar Koritnik, ki so na dveh koncertih izvedli celoten opus Ludwiga van Beethovna za klavir in violončelo. Na Cellofestu Ljubljana smo lahko ponovno prisluhnili orkestru najmlajših violončelistov iz vse Slovenije (letos jih je sodelovalo 94!), ki so sodelovali na 3-dnevni delavnici za najmlajše violončeliste v okviru festivala.

Plečnik in a-cappella 2024

Med 22. septembrom in 16. oktobrom je v Ljubljani že petič potekal tradicionalni koncertni cikel PLEČNIK IN A-CAPPELLA, v katerem se dopolnjujeta vokalna glasba in arhitektura mojstra Plečnika, ki je bila pred kratkim vpisana na Unescov seznam svetovne naravne in kulturne dediščine. Na petih slikovitih Plečnikovih lokacijah po mestu je znova nastopilo pet atraktivnih vokalnih zasedb. Koncerti so bili edinstvena priložnost, da smo prisluhnili izbrani a-cappella glasbi v čudovitih Plečnikovih interjerjih in tako prisostvovali umetniškemu doživetju za oko in uho. Letošnje lokacije so bile: Park pred Glasbeno matico Ljubljana, cerkev sv. Mihaela na Barju, Velika čitalnica Narodne in univerzitetne knjižnice (NUK), cerkev sv. Cirila in Metoda za Bežigradom in cerkev sv. Frančiška Asiškega v Šiški. V ciklu so se letos predstavili: Otroški in mladinski pevski sestavi Glasbene matice Ljubljana, Vokalna skupina Gallina, Vokalni ansambel Elinor, Mešani mladinski pevski zbor Emil Komel iz Gorice (ITA) in Vokalna zasedba BeJazzy. 

Glasbeni dialogi 2023 v Kopru

Koncertni cikel GLASBENI DIALOGI smo organizirali že drugič. Cikel je potekal v dvorani sv. Frančiška Asiškega in enkrat v stolni cerkvi v Kopru ob četrtkih v mesecu novembru. V ciklu smo občinstvu predstavili ponovno eno glasbeno krajino: tokrat je bila v našem fokusu Madžarska.

Predstavili smo tri različne glasbene projekte, ki so slikovito predstavili raznovrstnost glasbenega ustvarjanja te regije. Na prvem koncertu se je v monumentalni koprski stolnici in na odličnih novih orglah predstavil mednarodno uveljavljeni madžarski organist István Bátori, ki trenutno deluje in živi v Italiji. Koncert je bil hkrati tudi zadnji koncert v ciklu Orgelskega festivala, ki je potekal v koprski stolnici.

Na drugem koncertu v dvorani sv. Frančiška Asiškega se je predstavila ena najvidnejših madžarskih violinistk mlajše generacije Éva Osztrosits ob spremljavi pianista Domonkosa Csabaya. S koncertom smo želeli občinstvu predstaviti izredno visok nivo violinske šole na Madžarskem, ki slovi daleč naokoli.

Na zadnjem koncertu pa smo se sprehodili v jazzovske vode in občinstvu predstavili izjemno madžarsko jazzovsko pevko, ki se je uveljavila tudi v ZDA, Julio Karosi s svojim kvartetom.  

Plečnik in a-cappella 2023

Med 20. septembrom in 18. oktobrom 2023 smo izvedli v Ljubljani že četrto izdajo tradicionalnega koncertnega cikla PLEČNIK IN A-CAPPELLA, v katerem se dopolnjujeta vokalna glasba in arhitektura mojstra Plečnika, ki je bila predlani vpisana na Unescov seznam svetovne naravne in kulturne dediščine. Na petih slikovitih Plečnikovih lokacijah po mestu je znova nastopilo pet vrhunskih vokalnih zasedb. Koncerti so bili edinstvena priložnost, da smo lahko prisluhnili izbrani a-cappella glasbi v čudovitih Plečnikovih interjerjih. Letošnje lokacije so bile: Čevljarski most v Stari Ljubljani, atrij in Velika čitalnica Narodne in univerzitetne knjižnice (NUK), cerkev sv. Cirila in Metoda za Bežigradom in cerkev sv. Frančiška Asiškega v Šiški. V ciklu so se predstavili: zasedba Jazzva, Mešani pevski zbor Obala Koper, Komorni zbor Glasbene matice Ljubljana, Komorni zbor Megaron in Komorni zbor Ave.

Cellofest Ljubljana 2022

Med 10. in 16. oktobrom 2022 je v Ljubljani potekal že četrti festival CELLOFEST LJUBLJANA, ki ga mnogi označujejo za praznik violončelistov in violončela. Gre za tematski glasbeni festival, ki se posveča violončelu in ki ga sestavljata dva dela: cikel koncertov ter delavnice in seminarji z vrhunskimi domačimi in tujimi pedagogi. Letošnji Cellofest je vključeval osem koncertov na izbranih lokacijah, dva mojstrska tečaja s priznanima tujima profesorjema violončela ter dve delavnici - med drugim ponovno tridnevno delavnico za 100 najmlajših violončelistov iz vse Slovenije. Na več lokacijah po mestu so v času festivala igrali tudi mladi violončelisti. Cellofest je znova predstavil violončelo v številnih različicah: kot solistični inštrument, kot solistični inštrument z orkestrom in klavirjem ter kot ansambelski inštrument v 12-članski različici. Na dveh koncertih smo lahko prisluhnili tudi vsem šestim Bachovim suitam za violončelo solo, ki so izziv za vsakega violončelista. Na koncertih so nastopili vrhunski domači in tuji violončelisti. Kot tudi doslej je Cellofest spodbudil skupno muziciranje izstopajočih slovenskih violončelistov. Pri izvedbi zadnjega Cellofesta Ljubljana so sodelovali:

- angleški violončelist Thomas Carroll, ki je na prvem koncertu Cellofesta 10. oktobra s Simfoniki RTV Slovenija izvedel monumentalni Dvorakov koncert za violončelo in orkester ter na drugem "Bachovem" večeru, ki je bil 14. oktobra, še 6. Bachovo suito za violončelo solo,   

- edinstveni slovenski glasbenik Kristijan Krajnčan, ki je kot DrummingCellist (v tem projektu igra hkrati bobne in violončelo) 11. oktobra v Kinu Šiška premierno predstavil svoj novi album Zabučale gore,

- nemški violončelist Julian Steckel, zmagovalec prestižnega ARD tekmovanja v Münchnu, ki se je predstavil skupaj z odličnim nemškim pianistom Paulom Riviniusom v okviru Srebrnega abonmaja v Cankarjevem domu,

- 6 izbranih violončelistov, ki so izvedli vseh šest Bachovih suit za violončelo solo (Domen Marinčič, Gregor Fele, Thomas Carroll, Maruša Bogataj Turjak, Alja Mandič Faganel, Kaja Kapus)

- slovenski violončelist Sebastian Bertoncelj, ki se je predstavil z recitalom skupaj z italijanskim pianistom Sebastianom Mesaglio v DUU SEBASTIAN,

- izjemna vokalistka in skladateljica Zvezdana Novaković, ki je nastopila z 12-člansko zasedbo violončelov CELLO ATTACCA!!

V okviru Cellofesta je bil na sporedu ponovno tudi zaključni koncert 3-dnevne delavnice za najmlajše violončeliste iz vse Slovenije, v katerem je zaigralo v orkestru violončelov 86 mladih čelistov v starosti med 5 in 14 let!

Plečnik & A-cappella 2022

Med 8. septembrom in 6. oktobrom 2022 smo organizirali že tretjo izdajo cikla Plečnik in a-cappella, ki je vključevala ponovno pet vokalnih koncertov na petih  Plečnikovih lokacijah po Ljubljani.  Letošnje lokacije so bile: vrt za Plečnikovo hišo na Trnovem, atrij in Velika čitalnica Narodne in univerzitetne knjižnice (NUK), cerkev sv. Cirila in Metoda za Bežigradom in cerkev sv. Frančiška Asiškega v Šiški. V ciklu so se predstavili Zbor Slovenske filharmonije, Komorni zbor Orfej,  Vokalni ansambel Elinor, Komorni zbor KGBL in vodilna avstrijska a-cappella zasedbo LALÁ. Letošnji cikel se je zaključil 6. oktobra s prav posebnim koncertom zbora Slovenske filharmonije pod taktirko dirigentke Jerice Bukovec v cerkvi Sv. Frančiška Asiškega v Šiški, ki smo ga poimenovali Zareze, spominjanje in novi mir (Naša nedokončana žalovanja po letu 2020). S koncertom smo želeli ozavestiti proces žalovanja po pandemiji Covid-19 in se spomniti vseh, ki so bili prisiljeni v času pandemije zaradi narave bolezni umreti sami, v izolaciji in brez svojcev, pa tudi vseh, ki jim je pandemija kakorkoli spodnesla tla pod nogami. Pri zasnovi koncerta sta sodelovala tudi filozof Lenart Škof in skladateljica  Bojana Šaljič Podešva.
 

Plečnik & A-cappella 2021

Med 9. in 29. septembrom 2021 je im.puls v Ljubljani organiziral že drugič koncertni cikel PLEČNIK & A-CAPPELLA. V koncertnem ciklu se dopolnjujeta glasba in arhitektura, natančneje vokalna glasba in arhitektura mojstra Plečnika, ki je bila pred kratkim vpisana na Unescov seznam svetovne naravne in kulturne dediščine. Na petih slikovitih Plečnikovih lokacijah v Ljubljani smo lahko prisluhnili petim priznanim vokalnim zasedbam in zborom. Z dialogom med Plečnikovo arhitekturo in vokalnimi mojstrovinami želimo poslušalcem oplemenititi njihovo doživljanje glasbe in zanje pripraviti pravo umetniško doživetje za oko in uho. Cikel smo letos pričeli s koncertom Ljubljanskih madrigalistov "pri mojstru doma", na vrtu za Plečnikovo hišo na Trnovem, kjer so ob sprehodih nastajale njegove arhitekturne kreacije in kjer se je pogosto srečaval s sosedom in prijateljem Franom Saleškim Finžgarjem. S koncerti smo nadaljevali v Narodni in univerzitetni knjižnici, njegovem monumentalnem delu, ki prav letos praznuje 80-letnico izgradnje. Prava poslastica je bil koncert zasedbe Ingenium Ensemble v Veliki čitalnici NUK-a, ki velja za Plečnikov arhitekturni biser, evrovizijski zbor iz leta 2017 Carmen manet pa se je predstavil v atriju NUK-a. Koncertni cikel smo zaokrožili s koncertoma v edinstveni cerkvi sv. Cirila in Metoda za Bežigradom s prav posebnima sporedoma: s srednjeveško obarvanim sporedom na temo kodeksa Llibre Vermell (Rdeča knjiga) iz samostana na gori Montserrat v Kataloniji (APZ Tone Tomšič) in soočenjem nemške in francoske sakralne glasbe 19. in 20. stoletja (Komorni zbor Dekor).   

Plečnik in a-cappella 2023

Glasbeni dialogi 2023 v Kopru

Koncertni cikel GLASBENI DIALOGI smo organizirali že drugič. Cikel je potekal v dvorani sv. Frančiška Asiškega in enkrat v stolni cerkvi v Kopru ob četrtkih v mesecu novembru. V ciklu smo občinstvu predstavili ponovno eno glasbeno krajino: tokrat je bila v našem fokusu Madžarska.

Predstavili smo tri različne glasbene projekte, ki so slikovito predstavili raznovrstnost glasbenega ustvarjanja te regije. Na prvem koncertu se je v monumentalni koprski stolnici in na odličnih novih orglah predstavil mednarodno uveljavljeni madžarski organist István Bátori, ki trenutno deluje in živi v Italiji. Koncert je bil hkrati tudi zadnji koncert v ciklu Orgelskega festivala, ki je potekal v koprski stolnici.

Na drugem koncertu v dvorani sv. Frančiška Asiškega se je predstavila ena najvidnejših madžarskih violinistk mlajše generacije Éva Osztrosits ob spremljavi pianista Domonkosa Csabaya. S koncertom smo želeli občinstvu predstaviti izredno visok nivo violinske šole na Madžarskem, ki slovi daleč naokoli.

Na zadnjem koncertu pa smo se sprehodili v jazzovske vode in občinstvu predstavili izjemno madžarsko jazzovsko pevko, ki se je uveljavila tudi v ZDA, Julio Karosi s svojim kvartetom.  

Plečnik in a-cappella 2023

Med 20. septembrom in 18. oktobrom 2023 smo izvedli v Ljubljani že četrto izdajo tradicionalnega koncertnega cikla PLEČNIK IN A-CAPPELLA, v katerem se dopolnjujeta vokalna glasba in arhitektura mojstra Plečnika, ki je bila predlani vpisana na Unescov seznam svetovne naravne in kulturne dediščine. Na petih slikovitih Plečnikovih lokacijah po mestu je znova nastopilo pet vrhunskih vokalnih zasedb. Koncerti so bili edinstvena priložnost, da smo lahko prisluhnili izbrani a-cappella glasbi v čudovitih Plečnikovih interjerjih. Letošnje lokacije so bile: Čevljarski most v Stari Ljubljani, atrij in Velika čitalnica Narodne in univerzitetne knjižnice (NUK), cerkev sv. Cirila in Metoda za Bežigradom in cerkev sv. Frančiška Asiškega v Šiški. V ciklu so se predstavili: zasedba Jazzva, Mešani pevski zbor Obala Koper, Komorni zbor Glasbene matice Ljubljana, Komorni zbor Megaron in Komorni zbor Ave.

Cellofest Ljubljana 2022

Med 10. in 16. oktobrom 2022 je v Ljubljani potekal že četrti festival CELLOFEST LJUBLJANA, ki ga mnogi označujejo za praznik violončelistov in violončela. Gre za tematski glasbeni festival, ki se posveča violončelu in ki ga sestavljata dva dela: cikel koncertov ter delavnice in seminarji z vrhunskimi domačimi in tujimi pedagogi. Letošnji Cellofest je vključeval osem koncertov na izbranih lokacijah, dva mojstrska tečaja s priznanima tujima profesorjema violončela ter dve delavnici - med drugim ponovno tridnevno delavnico za 100 najmlajših violončelistov iz vse Slovenije. Na več lokacijah po mestu so v času festivala igrali tudi mladi violončelisti. Cellofest je znova predstavil violončelo v številnih različicah: kot solistični inštrument, kot solistični inštrument z orkestrom in klavirjem ter kot ansambelski inštrument v 12-članski različici. Na dveh koncertih smo lahko prisluhnili tudi vsem šestim Bachovim suitam za violončelo solo, ki so izziv za vsakega violončelista. Na koncertih so nastopili vrhunski domači in tuji violončelisti. Kot tudi doslej je Cellofest spodbudil skupno muziciranje izstopajočih slovenskih violončelistov. Pri izvedbi zadnjega Cellofesta Ljubljana so sodelovali:

- angleški violončelist Thomas Carroll, ki je na prvem koncertu Cellofesta 10. oktobra s Simfoniki RTV Slovenija izvedel monumentalni Dvorakov koncert za violončelo in orkester ter na drugem "Bachovem" večeru, ki je bil 14. oktobra, še 6. Bachovo suito za violončelo solo,   

- edinstveni slovenski glasbenik Kristijan Krajnčan, ki je kot DrummingCellist (v tem projektu igra hkrati bobne in violončelo) 11. oktobra v Kinu Šiška premierno predstavil svoj novi album Zabučale gore,

- nemški violončelist Julian Steckel, zmagovalec prestižnega ARD tekmovanja v Münchnu, ki se je predstavil skupaj z odličnim nemškim pianistom Paulom Riviniusom v okviru Srebrnega abonmaja v Cankarjevem domu,

- 6 izbranih violončelistov, ki so izvedli vseh šest Bachovih suit za violončelo solo (Domen Marinčič, Gregor Fele, Thomas Carroll, Maruša Bogataj Turjak, Alja Mandič Faganel, Kaja Kapus)

- slovenski violončelist Sebastian Bertoncelj, ki se je predstavil z recitalom skupaj z italijanskim pianistom Sebastianom Mesaglio v DUU SEBASTIAN,

- izjemna vokalistka in skladateljica Zvezdana Novaković, ki je nastopila z 12-člansko zasedbo violončelov CELLO ATTACCA!!

V okviru Cellofesta je bil na sporedu ponovno tudi zaključni koncert 3-dnevne delavnice za najmlajše violončeliste iz vse Slovenije, v katerem je zaigralo v orkestru violončelov 86 mladih čelistov v starosti med 5 in 14 let!

Plečnik & A-cappella 2022

Med 8. septembrom in 6. oktobrom 2022 smo organizirali že tretjo izdajo cikla Plečnik in a-cappella, ki je vključevala ponovno pet vokalnih koncertov na petih  Plečnikovih lokacijah po Ljubljani.  Letošnje lokacije so bile: vrt za Plečnikovo hišo na Trnovem, atrij in Velika čitalnica Narodne in univerzitetne knjižnice (NUK), cerkev sv. Cirila in Metoda za Bežigradom in cerkev sv. Frančiška Asiškega v Šiški. V ciklu so se predstavili Zbor Slovenske filharmonije, Komorni zbor Orfej,  Vokalni ansambel Elinor, Komorni zbor KGBL in vodilna avstrijska a-cappella zasedbo LALÁ. Letošnji cikel se je zaključil 6. oktobra s prav posebnim koncertom zbora Slovenske filharmonije pod taktirko dirigentke Jerice Bukovec v cerkvi Sv. Frančiška Asiškega v Šiški, ki smo ga poimenovali Zareze, spominjanje in novi mir (Naša nedokončana žalovanja po letu 2020). S koncertom smo želeli ozavestiti proces žalovanja po pandemiji Covid-19 in se spomniti vseh, ki so bili prisiljeni v času pandemije zaradi narave bolezni umreti sami, v izolaciji in brez svojcev, pa tudi vseh, ki jim je pandemija kakorkoli spodnesla tla pod nogami. Pri zasnovi koncerta sta sodelovala tudi filozof Lenart Škof in skladateljica  Bojana Šaljič Podešva.
 

Plečnik & A-cappella 2021

Med 9. in 29. septembrom 2021 je im.puls v Ljubljani organiziral že drugič koncertni cikel PLEČNIK & A-CAPPELLA. V koncertnem ciklu se dopolnjujeta glasba in arhitektura, natančneje vokalna glasba in arhitektura mojstra Plečnika, ki je bila pred kratkim vpisana na Unescov seznam svetovne naravne in kulturne dediščine. Na petih slikovitih Plečnikovih lokacijah v Ljubljani smo lahko prisluhnili petim priznanim vokalnim zasedbam in zborom. Z dialogom med Plečnikovo arhitekturo in vokalnimi mojstrovinami želimo poslušalcem oplemenititi njihovo doživljanje glasbe in zanje pripraviti pravo umetniško doživetje za oko in uho. Cikel smo letos pričeli s koncertom Ljubljanskih madrigalistov "pri mojstru doma", na vrtu za Plečnikovo hišo na Trnovem, kjer so ob sprehodih nastajale njegove arhitekturne kreacije in kjer se je pogosto srečaval s sosedom in prijateljem Franom Saleškim Finžgarjem. S koncerti smo nadaljevali v Narodni in univerzitetni knjižnici, njegovem monumentalnem delu, ki prav letos praznuje 80-letnico izgradnje. Prava poslastica je bil koncert zasedbe Ingenium Ensemble v Veliki čitalnici NUK-a, ki velja za Plečnikov arhitekturni biser, evrovizijski zbor iz leta 2017 Carmen manet pa se je predstavil v atriju NUK-a. Koncertni cikel smo zaokrožili s koncertoma v edinstveni cerkvi sv. Cirila in Metoda za Bežigradom s prav posebnima sporedoma: s srednjeveško obarvanim sporedom na temo kodeksa Llibre Vermell (Rdeča knjiga) iz samostana na gori Montserrat v Kataloniji (APZ Tone Tomšič) in soočenjem nemške in francoske sakralne glasbe 19. in 20. stoletja (Komorni zbor Dekor).   

Glasbeni dialogi 2021 v Kopru

Med 8. in 29. septembrom 2021 je im.puls v Kopru organiziral nov koncertni cikel GLASBENI DIALOGI. Gre za nov koncertni cikel, ki bo potekal enkrat letno v dvorani sv. Frančiška Asiškega v Kopru. Koncerti so bili letos ob sredah zvečer. V ciklu nameravamo občinstvu vsako leto predstaviti po eno glasbeno pokrajino. Letos je bila v našem fokusu Avstrija. V ciklu so se predstavile štiri različne glasbene zasedbe in slikovito upodobile raznovrstnost glasbenega ustvarjanja te regije. Na prvem koncertu so nas v čas dunajske klasike popeljali štirje ugledni avstrijski glasbeniki mednarodnega slovesa. Prisluhnili bomo monumentalni simfoniji »Eroica« Ludwiga van Beethovna v redko izvajani originalni priredbi za klavirski kvartet izpod peresa Beethovnovega učenca Ferdinanda Riesa ter edinemu izvirnemu delu Franza Schuberta za to zasedbo. Na drugem koncertu smo bili priča glasbi dinastije Strauss, ki je tako močno zaznamovala 19. stoletje in navduševala občinstvo po vsem svetu – tudi v naših krajih. Program je bil začinjen z opernimi arijami tistega časa. Tretji koncert nam je postregel z večerom avtorske glasbe, ki temelji na judovski klezmer glasbi. V interpretaciji mladih avstrijskih glasbenikov smo prisluhnili njihovi z energijo nabiti sintezi tradicionalne in sodobne glasbe. Cikel je zaokrožil pravi medkulturni dialog, dialog med slovenskim harmonikarjem Borutom Morijem in v Gradcu živečim violinistom Igmarjem Jennerjem, ki skupaj ustvarjata že šestnajst let in navdušujeta občinstvo z uigranostjo in tehnično dovršenostjo.

Plečnik & A-cappella

Med 11. septembrom in 8. oktobrom 2020 je im.puls v Ljubljani organiziral novi koncertni cikel PLEČNIK & A-CAPPELLA. V koncertnem ciklu sta se dopolnjevala glasba in arhitektura. Na petih slikovitih Plečnikovih lokacijah (Atrij NUK, cerkev Sv. Cirila in Metoda, vrt pred Plečnikovo hišo, cerkev sv. Frančiška Asiškega, cerkev sv. Mihaela na Barju) je bilo mogoče prisluhniti petim priznanim a-cappella zasedbam (Slovenskemu oktetu, Gospelovskemu zboru Bee Geesus & Nuški Drašček, zasedbi Jazzva, Komornemu zboru KGBL, Ingenium Ensemblu). S projektom smo želeli povezati dve umetniški zvrsti in s pomočjo edinstvene Plečnikove arhitekture poslušalcem oplemenititi njihovo doživljanje glasbe ter jim pripraviti pravo umetniško doživetje za oko in uho. S pomočjo koncertov smo privabili občinstvo tudi v nekatere manj znane Plečnikove objekte. Oblikovanje posameznih koncertnih sporedov je bilo unikatno. Umetniške vodje vokalnih skupin smo povabili na Plečnikove lokacije. Koncertne sporede so oblikovali glede na občutke in vtise, ki so jih dobili v posameznih Plečnikovih objektih. S tem procesom smo želeli vzpostaviti kreativni dialog med ustvarjalci in arhitekturo. Izjema je bil prvi koncert, ki je potekal v atriju Narodne in univerzitetne knjižnice (NUK) ob Vegovi ulici, na katerem smo lahko prisluhnili koncertnemu sporedu pod motom "Ko spregovori aleja skladateljev". Člani Slovenskega okteta so na tem koncertu izvajali dela skladateljev, katerih doprsne kipe je Plečnik v tridesetih letih 20. stoletja postavil na bližnji Vegovi ulici. 

Cellofest Ljubljana 2019

Med 15. in 25. oktobrom 2019 je im.puls v Ljubljani organiziral že tretji festival CELLOFEST LJUBLJANA, praznik violončelistov in violončela. Gre za tematski glasbeni festival, ki se posveča violončelu in ki ga sestavljata dva dela: koncertni del in pedagoški del. Cellofest Ljubljana 2019 je vključeval deset koncertov na izbranih lokacijah, tri mojstrske tečaje z priznanimi tujimi pedagogi in tridnevno delavnico in koncert za osemdeset najmlajših violončelistov iz vse Slovenije. Na tokratnem Cellofestu je sodelovalo več kot 140 violončelistov!

Simfoniki RTV Slovenija v Beljaku

im.puls je pripravil v oktobru 2019 gostovanje Simfoničnega orkestra RTV Slovenija v Avstrijo. Simfoniki so 14.10.2019 nastopili pod taktirko maestra Alexeia Kornienka v okviru simfoničnega abonmaja v Kongresnem centru v Beljaku/Avstrija. Kot solistka je z njimi nastopila violinistka Elena Denisova. Na sporedu sta bili Španska simfonija Eduarda Laloja in Brahmsova 4. simfonija. Kot dodatek je občinstvo lahko prisluhnilo še Sarasatejevih Ciganskim melodijam.

Komorni orkester Franz Liszt & Gottlieb Wallisch

im.puls je pripravil v maju 2019 gostovanje priznanega madžarskega Komornega orkestra Franz Liszt iz Budimpešte v Sloveniji. Komorni orkester, ki velja za enega najboljših takšnih sestavov na svetu in s katerim nastopajo solisti kot je Martha Argerich, je tokrat pod taktirko nemškega dirigenta Hartmuta Rohdeja nastopil v okviru abonmaja Kulturnega doma Nova Gorica. Kot solist v Mozartovem koncertu za klavir in orkester KV 271 in Concertinu za klavir in orkester Hansa Gala, se je predstavil odlični avstrijski pianist Gottlieb Wallisch.  

Nuška Drašček  s projektom RE-BELLE (Posvečeno Piaf) po Sloveniji 

Nuška Drašček je lani po devetih letih izdala nov samostojni album - tokrat s francoskimi šansoni, s katerimi je zaslovela Edith Piaf in s katerimi Nuška že nekaj let navdušuje na koncertnih odrih.  Na zgoščenki lahko prisluhnete Nuškinemu izboru šansonov, ki jih povezujejo v slovenščino prevedene pesmi Jacquesa Preverta v interpretaciji Borisa Cavazze. Predstavitveni koncert je bil v SiTi Teatru BTC v LJubljani, sedaj pa Nuška s projektom gostuje po vsej Sloveniji.  

Poletni koncerti v Taverni Koper 2008 - 2020

Im.puls organizira v sodelovanju z Mestno občino Koper že od leta 2008 v juliju in avgustu brezplačne koncerte v Taverni Koper. Koncerti so bili na začetku ob četrtkih, nato ob petkih, v zadnjih nekaj letih pa so ob ponedeljkih. V ciklu so od leta 2008 do danes nastopili vrhunski domači in tuji glasbeniki, kot so Oto Pestner, Uroš Perić, Nuška Drašček, Alenka Godec, Mia Žnidarič, Romana Krajnčan, Trio Katrinas, Quatro por Tango, Hamo, Gwen Hughes, Cobario, Capobanda, Janez Dovč, Boštjan Gombač, KING FOO, Kristina Oberžan in mnogi drugi.

Poletni koncerti v atriju Mestnega muzeja Ljubljana 2005 - 2014

im.puls je organiziral med leti 2005 in 2014 v atriju Mestnega muzeja Ljubljana vsako poletje tradicionalne in pri občinstvu zelo popularne Poletne koncerte v atriju Mestnega muzeja. Tematski koncerti so bili vedno ob četrtkih zvečer. Umetniški vodja glasbenih ciklov je bil Niko Houška.

Koncertni cikli na Ljubljanskem gradu med 2014 - 2018

Im.puls je med leti 2014 in 2018 na Ljubljanskem gradu v spomladanskem času kot producent pripravil pet različnih koncertnih ciklov. Umetniški vodja ciklov je bil Niko Houška. Na ljubljanskem gradu so se tako zvrstili naslednji cikli s po štirimi koncerti: Mia Žnidarič in prijatelji, Uroš Perić z gosti, Šanson na ljubljanskem gradu, A-cappella na ljubljanskem gradu in Kitara - moj glas.  

Glasbeni večeri v Paviljonu na Kongresnem trgu Ljubljana 2011 - 2015

Im.puls je med leti 2011 in 2015 organiziral v sodelovanju s Turizmom Ljubljana Glasbene večere v Paviljonu na Kongresnem trgu. Koncerti so potekali vsako sredo zvečer v juliju in avgustu in so bili za občinstvo brezplačni. Namen koncertov je bil med drugim oživitev Paviljona in starega mestnega jedra sredi tedna. 

Festival Cellofest Ljubljana 2016 in 2017

Im.puls je izpeljal že dve izdaji festivala Cellofest Ljubljana, ki je posvečen violončelu in poteka v Ljubljani. Gre za 1-tedenski festival, ki vključuje vrhunske koncerte (Cankarjev dom Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mestna hiša Ljubljana ...), mojstrske tečaje, delavnice in številne spremljevalne aktivnosti, kot so npr. fotografske razstave, predstavitve goslarjev ali nastopi najmlajših violončelistov po mestu. Več informacij na: www.cellofestljubljana.si

Elvis meets Ray - Križanke, Ljubljana

Im.puls je vsebinsko zasnoval in izvedel projekt Elvis meets Ray, ki je potekal v ljubljanskih Križankah in na katerem sta se soočila Uroš Perić (Ray Charles) in Oto Pestner (Elvis Presley). Nastopila sta ob spremljavi Big banda RTV Slovenija pod taktirko Lojzeta Krajnčana, posebna gostja večera pa je bila hčerka Raya Charlesa - Sheila Raye Charles.

Oto Pestner - 40 let

Im.puls je organiziral veliki jubilejni koncert Ota Pestnerja v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani ob njegovi 40-letnici delovanja. Koncert je posnela tudi TV SLO. Posebna gosta na koncertu sta bila Petar Grašo in Sašo Hribar.

Harfa, Ovidij in Emona

im.puls je na eni izmed treh lokacij arheološkega parka Ljubljana – v Zgodnjekrščanskem središču, ki leži ob Erjavčevi ulici, neposredno poleg Cankarjevega doma, julija 2014 izvedel glasbeno-literarni večer »Harfa, Ovidij in Emona«.Glavna protagonistka večera, v katerem sta se prepletali glasba za harfo solo in poezija znanega rimskega pesnika Ovidija (Publij Ovidij Naso), je bila naša mednarodno priznana harfistka Mojca Zlobko Vajgl.

Turneja Komornega orkestra Dunajskih simfonikov

Im.puls je organiziral turnejo po Sloveniji s Komornim orkestrom Dunajskih simfonikov Wiener Concert-Verein. Orkester je nastopil pod taktirko Karen Kamensek in s solistko harfistko Mojco Zlobko Vajgl med drugim na Festivalu Ljubljana (Slovenska filharmonija) in v Narodnem domu Celje.

Tenorist Ian Bostridge prvič v Sloveniji

im.puls je leta 2010 pripeljal v Slovenijo znanega angleškega tenorista Iana Bostridga. Bostridge je nastopil v Sloveniji prvič v okviru Srebrnega abonmaja Cankarjevega doma Ljubljana. Ob spremljavi pianista Juliusa Draka je izvedel samospeve Schuberta in Schumanna.  

GodArt (Jure Godler, Tilen Artač)

Im.puls je med leti 2010 in 2014 zastopal duo GODART (Jure Godler, Tilen Artač) in pomagal pri pozicioniranju in uveljavljanju obeh vsestranskih umetnikov v začetnem obdobju. S predstavo GODART sta se umetnika predstavila več kot 70 krat na različnih slovenskih odrih in na TV SLO. Predstava je vključevala živo glasbo, komedijo in čarovnije.